Blog - Krúžky v škole
  • Ako správne komunikovať s deťmi?

Komunikácia je súčasťou našich životov už od narodenia. No úroveň, slovná zásoba a témy, ktoré v komunikácií rozoberáme sa v závislosti od veku výrazne líšia.

• Ako podnietiť záujem dieťaťa o letný tábor?

Ako dieťa motivovať a podnietiť záujem o tábor si povieme v tomto článku.

• Tipy na zvýšenie koncentrácie pri učení

Ako sa hovorí - bez práce nie sú koláče. Deti si touto vetou síce nezískate, ale poklad, ktorý táto myšlienka v sebe nesie raz jednoznačne nájdu...

• Prečo rodičia lipnú na známkach a čo je dôležité pre budúcnosť dieťaťa?

Žiacka knižka je zrkadlom toho ako sa dieťa učí. Je to ale naozaj tak? Sú známky to jediné, čo nám hovorí ako sa dieťa snaží, ako sa mu darí, aké je „šikovné“?

• Kedy začať s knižkami?

Kniha predstavuje relax, dobrodružstvo aj svet fantázie. Kedy je najvhodnejšie u detí s knižkami začať?

• Návšteva a moje dieťa. Kde je problém?

Dieťa je neposedné, pýta si vašu pozornosť a vystrája práve vtedy, keď je u vás doma návšteva? Je problém vo vašom dieťati alebo čo môžete urobiť pre to, aby sa z návštevy nestal stres?

• Tipy na zdravé vianočné pečenie

Väčšina z nás si v tomto období potrpí na bohatú sviatočnú výzdobu, chutné koláče a tvorbu predsavzatí do prichádzajúceho roka. No ak chcete so zmenami začať už teraz a dopriať si klasické vianočné dobroty v zdravšom prevedení, ukážeme vám pár tipov ako na to.

• Vianočné pečenie s deťmi

Vianoce sa blížia a my sa snažíme detí zabaviť s rôznymi hrami, aby sme stihli všetko upratať, navariť, napiecť a mať tak domácnosť podľa predstáv. Ale čo tak urobiť si s deťmi spoločnú aktivitu a pripraviť sviatky spoločne?

• Čo ak má moje dieťa „problém“?

Čoraz častejšie v spoločnosti a z úst odborníkov zaznieva, že nie každé dieťa má bezstarostné detstvo a nie pre každé dieťa je to najkrajšie obdobie života. Výskumy ukazujú, že 15% detí do 18 rokov trpí psychickými odchýlkami a poruchami.

• Prineste si do obývačky kúsok leta!

Opäť tu máme obdobie chladných a pochmúrnych mesiacov, pri ktorých zvyčajne vynakladáme o niečo väčšie úsilie, aby sme sa udržali v dobrej nálade. Preto sme sa rozhodli prísť s jednoduchými nápadmi na spestrenie programu.

• Kedy zobrať psíka do rodiny?

„Ja chcem psíka!“ Prosba od dieťaťa, ktorú si vypočuje nejeden rodič. Kedy je najvhodnejší čas zobrať si psíka do rodiny?

• Kedy začať s vreckovým?

Hovoríte so svojimi deťmi o peniazoch, míňaní alebo šetrení? Kedy začať s vreckovým?