Blog - Krúžky v škole
  • Kedy začať s knižkami?

Kniha predstavuje relax, dobrodružstvo aj svet fantázie. Kedy je najvhodnejšie u detí s knižkami začať?

• Návšteva a moje dieťa. Kde je problém?

Dieťa je neposedné, pýta si vašu pozornosť a vystrája práve vtedy, keď je u vás doma návšteva? Je problém vo vašom dieťati alebo čo môžete urobiť pre to, aby sa z návštevy nestal stres?

• Tipy na zdravé vianočné pečenie

Väčšina z nás si v tomto období potrpí na bohatú sviatočnú výzdobu, chutné koláče a tvorbu predsavzatí do prichádzajúceho roka. No ak chcete so zmenami začať už teraz a dopriať si klasické vianočné dobroty v zdravšom prevedení, ukážeme vám pár tipov ako na to.

• Vianočné pečenie s deťmi

Vianoce sa blížia a my sa snažíme detí zabaviť s rôznymi hrami, aby sme stihli všetko upratať, navariť, napiecť a mať tak domácnosť podľa predstáv. Ale čo tak urobiť si s deťmi spoločnú aktivitu a pripraviť sviatky spoločne?

• Čo ak má moje dieťa „problém“?

Čoraz častejšie v spoločnosti a z úst odborníkov zaznieva, že nie každé dieťa má bezstarostné detstvo a nie pre každé dieťa je to najkrajšie obdobie života. Výskumy ukazujú, že 15% detí do 18 rokov trpí psychickými odchýlkami a poruchami.

• Prineste si do obývačky kúsok leta!

Opäť tu máme obdobie chladných a pochmúrnych mesiacov, pri ktorých zvyčajne vynakladáme o niečo väčšie úsilie, aby sme sa udržali v dobrej nálade. Preto sme sa rozhodli prísť s jednoduchými nápadmi na spestrenie programu.

• Kedy zobrať psíka do rodiny?

„Ja chcem psíka!“ Prosba od dieťaťa, ktorú si vypočuje nejeden rodič. Kedy je najvhodnejší čas zobrať si psíka do rodiny?

• Kedy začať s vreckovým?

Hovoríte so svojimi deťmi o peniazoch, míňaní alebo šetrení? Kedy začať s vreckovým?

• Aká pochvala nestojí za nič?

„To je super“ alebo „Ty si šikovný/á“ je pochvala, ktorá nestojí za nič. Prečo je to tak a ako by mala vyzerať efektívna pochvala?

• Ako pomôcť bojazlivým deťom k odvahe

„Ja nechcem, ja sa bojím.“ A príde plač. Podobné reakcie majú bojazlivé deti, ktoré zažívajú z niečoho strach. Ponúkame 4 rady, ako pomôcť dieťaťu odbúrať strach.

• Puberta – večný strašiak rodičov. Vieme ju aspoň trochu ovplyvniť?

Pamätáte si na časy vzdoru a prvých lások? Pojem puberta je výstražným signálom pre rodičov, že dieťa začína rozmýšľať samé za seba.

• Tvorivé nápady počas daždivých dní

Vonku prší a vy neviete, ako zabaviť svoje dieťa? Máme pre vás pár nápadov.