Vianočné pečenie s deťmi - Krúžky v škole

Vianočné pečenie s deťmi

12.14.2020

Vianoce sa blížia a my sa snažíme detí zabaviť s rôznymi hrami, aby sme stihli všetko upratať, navariť, napiecť a mať tak domácnosť podľa predstáv. Ale čo tak urobiť si s deťmi spoločnú aktivitu a pripraviť sviatky spoločne? Napríklad také pečenie. 

 

Pečenie s deťmi môže byť veľkým relaxom. Skúste si pustiť vianočné koledy, aby ste si navodili vianočnú atmosféru, oblečte si zásterky a pustite sa do toho. Deti milujú pomáhať v kuchyni a keď si spoločne budete vykrajovať medovníky z cesta, alebo im dáte olizovať varešky so zvyšným krémom, určite Vás obdarujú úsmevom a dobrou náladou. 

My máme pre Vás pár rád ako s deťmi vypekať:

  • Odstráňte zo stola a z dosahu detí všetky ostré predmety
  • Určite jasné úlohy v kuchyni napr.: miešanie krému, vykrajovanie, zdobenie. Dôležité je to dieťaťu všetko nachystať, ukázať a dieťa už bude následne všetko jednoducho opakovať. Aktivitu prispôsobte veku dieťaťa. 
  • Pripravte si cesto predom, aby dieťa nemuselo pri vás iba sedieť a čakať. Čím viac aktivít mu dáte, tým, viac bude zaujaté a nebude mať čas v kuchyni vymýšľať. 
  • Nechajte dieťa tvoriť podľa predstáv a nebuďte smutné, že vaše koláčiky nebudú vyzerať dokonalé. Všetko to budú originálne výtvory vašich detí a to určite každý ochutnávač ocení. 
  • Nezabudnite dávať deťom ochutnávať. Ochutnať surové cesto, varešku z plnky alebo len tak olízať prst od čokoládovej polevy je pre deti najväčšia inšpirácia pri pečení.
  • Obrňte sa trpezlivosťou, lebo upratovať po pečení s deťmi budete určite dlhšie ako obvykle, ale stojí to zato. 

Tipy na zdravé vianočné pečenie nájdete tu. 

Prajeme veľa zábavy a dobrú chuť :)