Domáce úlohy urobené, izba uprataná... a čo teraz? Za bežného chodu, by sme poobedia trávili s našimi krúžkami. A prečo by sme tak nemohli robiť aj teraz? 

Rozhodli sme sa pomôcť všetkým rodičom, ktorí teraz v rámci karantény trávia čas doma so svojimi deťmi. Špeciálne pre túto situáciu pre vás „otvárame“ niektoré naše krúžkové metodiky. Deti tak budú svoj voľný čas tráviť zmysluplne, rodičia si v prípade záujmu môžu vyskúšať rolu lektora a zároveň zažijete spoločne veľa zábavy. 


Tento krát pre Vás otvárame domácu kuchárku a ponúkame Vám recept na jednoduchú a pritom vynikajúcu pizzu.

Príprava základného cesta trvá asi 10 min a potrebujete na ňu iba 3 suroviny. Je to preto veľmi obľúbená večera, ktorú dokáže pripraviť každý. 

 

Potrebujeme:

  • 80 g špaldovej alebo celozrnnej pšeničné polohrubej múky 
  • 1 vajce
  • 1 nízkotučný tvaroh
  • Akékoľvek suroviny, ktoré chcete použiť na pizzu – šunka, kukurica, hríby, syr, rajčinový pretlak. 


Postup:

Zmiešame dohromady 80 g múky, 1 vajce a 1 tvaroh. Vznikne nám lepivé cesto, ktoré pomocou navlhčených rúk prenesieme na pekáč, ktorý je vystlaný papierom na pečenie. Dáme do trúby na 15-20 minút na 200 stupňov. Cesto by malo byť suché a dozlatista upečené.

 

Následne vyberieme z trúby a poukladáme na pizzu obľúbené suroviny /šunka, kukurica, syr, na spodok môžete dať rajčinový pretlak../ Pizzu dáme dopiecť na ďalších 15 minút na 180 stupňov.  

 

Prajeme dobrú chuť. 

 

PS: Budeme radi ak nám pošlete fotky z vášho pečenia, alebo nám napíšete ako Vám chutilo na info@kruzkyvskole.sk. Tešíme sa nato.