Domáce úlohy urobené, izba uprataná... a čo teraz? Za bežného chodu, by sme poobedia trávili s našimi krúžkami. A prečo by sme tak nemohli robiť aj teraz? 

Rozhodli sme sa pomôcť všetkým rodičom, ktorí teraz v rámci karantény trávia čas doma so svojimi deťmi. Špeciálne pre túto situáciu pre vás „otvárame“ niektoré naše krúžkové metodiky. Deti tak budú svoj voľný čas tráviť zmysluplne, rodičia si v prípade záujmu môžu vyskúšať rolu lektora a zároveň zažijete spoločne veľa zábavy. 


Našim hlavným cieľom je, aby deti trávili čas zmysluplne – teda nie celodenným vysedávaním u počítačov a televízora. Preto sme sa tentokrát rozhodli naše krúžky z pohodlia domova venovať vzdelávacej hre. Otvárame Vám dnes metodiku krúžku Mladý záchranár. 


6. Diel - Mladý záchranár 


Vybrali sme pre Vás lekciu na tému Dopravné značky. Cieľom je zoznámiť deti s dopravnými značkami, vysvetlili ich význam, pripomenúť im, že aj chodci sú súčasťou cestnej premávky. 

Stačí keď si stiahnete naše materiály a zvyšok nechajte na deti. 

 

Tu  Pracovný list.png si môžete stiahnuť náš pracovný list, ktorý deti zabaví. Nechajte deti samostatne vyplniť stránku a potom si spoločne skontrolujte výsledok, prípadne dovysvetľujte ostatné značky. 

 

Ako si najlepšie zapamätať dopravné značky? 

Našim typom je múdre pexeso, ktoré si môžete stiahnuť tu pexeso - značky.jpg . Môžete si pexeso vytlačiť, vystrihnúť a už sa iba hrať. Pexeso si môžete aj upraviť. Zadnú stranu pexesa môže vyfarbiť (nezabudnite, že kartičky musia byť na zadnej strane rovnaké). Deti sa tak budú učiť hrou a ani si neuvedomia, že sa postupne takto značky učia. 

 

Hru s pexesom môžete aj vylepšiť. Stačí keď si deti nakreslia križovatky a pexeso s obrázkami môžu využiť ako dopravné značky. Potom už len zobrať autíčko, bicykel alebo panáčika a skúšať cestnú premávku na ostro.