Domáce úlohy urobené, izba uprataná... a čo teraz? Za bežného chodu, by sme poobedia trávili s našimi krúžkami. A prečo by sme tak nemohli robiť aj teraz? 

Rozhodli sme sa pomôcť všetkým rodičom, ktorí teraz v rámci karantény trávia čas doma so svojimi deťmi. Špeciálne pre túto situáciu pre vás „otvárame“ niektoré naše krúžkové metodiky. Deti tak budú svoj voľný čas tráviť zmysluplne, rodičia si v prípade záujmu môžu vyskúšať rolu lektora a zároveň zažijete spoločne veľa zábavy. 


Dnes popustíme uzdu našej fantázie a spoločne podľa našej krúžkovej metodiky premeníme obyčajné, nudné štipce na veselé zvieratká. 

 

4. DIEL – S VÝTVARNOU OKOLO SVETA 


S deťmi zájdeme do svetoznámej Zoo v San Diegu. Tu si môžu vyrobiť celú radu mini štipcových zvieratiek.. Ako prvú si urobíme včielku. 


Pomôcky: 

  • Drevené štipce, tvrdý farebný papier, taviaca pištoľ alebo silné lepidlo na rôzne materiály, čierna fixka, temperové farby, štetec, nožničky, pohyblivé očká alebo malé gombíčky


Postup:

  • Drevené štipce natrieme žltou farbou a necháme vyschnúť 
  • Z farebného papiera vystrihneme kruh na hlavičku, na ktorú nalepíme očká alebo gombíky 
  • Jednotlivé časti telíčka prilepíme lepom alebo taviacou pištoľou 
  • Telo včielky dozdobíme fixkou 
  • Zvieratka môžeme použiť ako peknú dekoráciu napríklad na záclony, kvetináče alebo vytvorení domácej zoo 

Pre lepšiu predstavu si postup môžete pozrieť aj dole v galérií. 


Môžeme si vyrobiť aj ďalšie zvieratká – lúčne koníky, lienky, farbené motýle, koalu, medvedíka, sloníka atď. Je viacero možností, stačí nechať deti vstúpiť do sveta fantázie :)