Tvorivé nápady počas daždivých dní - Krúžky v škole

Tvorivé nápady počas daždivých dní

10.16.2020

Vonku prší a vy neviete, ako zabaviť svoje dieťa? Máme pre vás pár nápadov, ktoré môžu zabaviť celú rodinu.

Korková plachetnica

Potrebujeme: korkové zátky, špáradlá, nožnice, farebný papier, kamene, zaváraninový pohár, vodu, špagátik.

Postup: Do fľaše od zaváraniny položíme kamienky alebo mušle. Kamienky či mušle môžeme predtým namaľovať. Do fľaše napustíme približne do polovice vodu. Tri korkové zátky priviažeme o seba špagátikom a do zátky uprostred opatrne napichneme špáradlo. Z farebného papiera si vystrihneme trojuholník a ten nalepíme na špáradlo – ako plachtu.


Autodráha z papiera a odpadu

Potrebujeme: kartón tvrdého papiera – lepenka z krabice, fixky, farebná lepiaca páska, tavná pištoľ, rolky z toaletného papiera, papierové krabičky.

Postup: Na kartón nakreslíme cestu, alebo ju vyznačíme farebnou lepiacou páskou. Oživíme to rôznymi mostmi a tunelmi z roliek. Mesto doplníme jednoduchými domčekmi a stromami z roliek a krabičiek. Môžeme pridať aj panáčikov a zvieratká napríklad z lega.


Cestovinový náhrdelník

Potrebujeme: netoxické temperové farby, rôzne cestoviny (rúrky, kolienka), špagát, štetec.
Postup: Najprv natrite z vonkajšej strany cestoviny rôznymi farbami, nechajte vyschnúť a po zaschnutí ich navliekajte na šnúrku.

Kučeravá ovečka

Potrebujeme: obrázok ovečky, výkres A4, novinový papier, nožničky, ceruzku, lepidlo

Postup: Obkreslíme si predlohu ovečky na výkres A4, vystrihnite. Z novinového papiera si povystrihujte tenké pásiky dĺžky cca 5cm. Každý pásik naviňte na ceruzku, snímte z ceruzky a rovnou stranou naliepajte na ovečku tak, aby ste ju celú pokryli kučierkami. Ovečka je hotová.


Zdroj: https://skolskyklubdeti.weebly.com/ https://rexik.zoznam.sk/