Tipy na darčeky pre deti - Krúžky v škole

Tipy na darčeky pre deti

08.01.2020

Aký je správny darček pre dieťa? Detská radosť je nefalšovaná a dostanete vždy okamžitú spätnú väzbu na darček, ktorý darujete. Preto vybrať darček pre dieťa je niekedy tá najťažšia úloha. Správny darček by mal spôsobiť radosť, potešiť, ale zároveň aj dieťa niečo naučiť. 

Preto sme pre Vás pripravili pár tipov na originálne darčeky pre deti:

  • Spoločenské hry – s takýmto darčekom určite nič nepokazíte. Hry sú rozdelené podľa veku dieťaťa a tak viete vybrať správnu hru, ktorá naučí aj zabaví. /ideálne napr. Sazky a dostihy, Dooble: kids, Tik Tak boom, Dračí poklad či pexeso alebo klasické Človeče nehnevaj sa../
  • CD a DVD s detskými pesničkami – takýto darček vždy vyčarí úsmev na tvári. Deti radi spievajú, tancujú a preto zábava s Mirom Jarošom, Spievankovom, Fíha tralala atď. je to čo každé dieťa chce mať.
  • Lego – je najobľúbenejšia stavebnica ja sveta. Ponúka možnosť rozvíjať staviteľské zručnosti už od 18 mesiacov až po 100 rokov. Zahrať sa s legom je zábava pre malého aj veľkého, pomáha rozvíjať jemnú motoriku prstov, podporuje predstavivosť, trpezlivosť aj priestorové myslenie. Výber môžete tiež prispôsobiť veku dieťaťa.
  • Hodiny so zvukmi zvierat –  s takýmto darčekom sa každé dieťa bude cítiť ako v zoologickej záhrade. Každú hodinu oznámi zvuk iné zvieratko. Dieťa sa nie len ľahko naučí rozpoznávať hodiny, ale menšie deti aj rozpoznávať zvieratká.
  • Personalizované knižky – predstavujú jedinečný čitateľský zážitok, nakoľko hrdina knižky ma rovnaké meno ako čitateľ. Čítanie je tak napínavé, podporuje fantáziu a tvorivosť.
  • Montessori drevené hračky – ak kupujete darček pre deti do 4 rokov, tak ideálne sú drevené montessori hračky. Podnecujú chuť poznávať, učiť sa, sú príjemné na dotyk a zároveň pôsobia na deti pokojne a nerušivo.
  • Bicykel, odrážadlo, kolobežka, korčule, lopty – na športové aktivity dieťa potrebuje náčinie už od 1 roka. Preto darčeky spojené so športom sú tie najlepšie. Podporujú v nich vytrvalosť, lásku k športu a pohybu.
  • Makedo stavebnica – unikátny spájací systém, s ktorým spojíte rôzne materiály okolo nás. So stavebnicou si spoločne s deťmi môžete postaviť kartónové auto, lietadlo, robota, vesmírnu raketu či vlastný obchod. S makedom sa zahrá celá rodina a spoločne sa naučia separovať a recyklovať odpad, stavať a hlavne zabávať.

A ešte malá rada na záver. Deti milujú rozbaľovať darčeky a hlavne majú radi veľké krabice. Preto skúste zabaliť darček aj do viacerých krabíc a verte, že radosť v očiach detí bude na nezaplatenie :)